Vyhledat
  • Pavel Nechala

ĎALŠÍ MUŽ SPRAVODLIVOSTI, KTORÝ NEKONÁ


Keď minulý týždeň správy z Threemy priťažili dnes sudkyni Jankovskej, po týždňoch váhania a zavádzania minister Gál - nakoniec a naveľa - objavil svoju právomoc podať podnet na disciplinárne stíhanie.


Dnes sme v podobnej situácii akurát s generálnym prokurátorom Čižnárom. Médiá sú opäť zaplavené informáciami z Threemy o tom, že prokurátor Dobroslav Trnka konal na príkaz Kočnera, bral úplatky a vydieral iné osoby. Ďalším podozrivým prokurátorom je Bystrík Palovič, ktorý mal za úplatky vynášať informácie pre Kočnera a spoločne mali ovplyvňovať rozhodovanie jeho kolegov.Generálny prokurátor má pritom povinnosť podať návrh na disciplinárne konanie na prokuratúra, ktorý vzbudzuje oprávnené pochybnosti o jeho svedomitosti a nestrannosti pri rozhodovaní a ak jeho správanie na verejnosti znižuje vážnosť prokuratúry.


Napriek silným podozreniam z prepojenia prokurátorov Trnku a Paloviča na Mariána Kočnera, generálny prokurátor stále mlčí. Ak v prípadoch ako sú tieto kompetentní nekonajú, nečudo, že Slovensko patrí medzi krajiny s najnižšou dôverou v spravodlivosť.


Aj preto navrhujeme v našom programe Bod zlomu zriadiť disciplinárny súd.


Ten by bol obsadený sudcami a sudkyňami ale aj ľuďmi z iných právnických profesií. Disciplinárnym konaniam sa majú venovať na plný úväzok bez zbytočného čakania. Tento súd by vykonával disciplinárnu právomoc aj voči prokurátorom a prokurátorkám a členom a členkám iných právnických profesií. Viac si o našich návrhoch pre spravodlivosť prečítate tu: https://progresivnespolu.sk/bod-zlomu/spravodlivost

12 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

START CHANGING

SPOLU TO DOKÁŽEME 

Ak som vás mojím programom presvedčil, budem rád aj za vašu finančnú podporu.

 

V prípade záujmu, ma kontaktujete prostredníctvom Facebook správy alebo na môj email.


Ďakujem za vašu podporu!

 
  • White Facebook Icon

   JUDr. Pavel Nechala, PhD.,

- Aby spravodlivosť vyhrala -

  • Facebook Sociální Icon

© 2019 JUDr. Pavel Nechala, PhD.,